KODY QR

Nie trać cennego czasu – daj działać dziennikowi Akkademus!

Ewidencja obecności zajmuje często naprawdę dużo czasu, który łatwo można zaoszczędzić.Wiemy, że jako nauczyciele wychowania przedszkolnego cenicie sobie każdą chwilę, dlatego u nas rejestracja obecności jest wyjątkowo prosta i intuicyjna. W celu usprawnienia tego procesu wprowadziliśmy dodatkowy system kodów QR!

JAK TO DZIAŁA?

Obecność za pomocą naszych kodów można zaznaczać na kilka sposobów:

Nauczyciel

ma wydrukowane kody wszystkich dzieci z danej grupy (jeśli chce, również rodziców i osób upoważnionych). Gdy dziecko przychodzi do placówki, sam zaznacza na stronie jego obecność. To samo robi przy wyjściu.

Rodzic

skanuje kod placówki, wiszący w widocznym miejscu w przedszkolu (np. przy wejściu, w szatni). Kod przenosi go na stronę, gdzie po zalogowaniu zaznacza przyjście/wyjście dziecka.

Upoważniony

pochodzi z kodem do nauczyciela, który sam skanuje i zaznacza obecność dziecka. Kod QR upoważnienia odbioru jest unikalny dla każdego dziecka, zatem jeśli dana osoba jest upoważniona do odbioru więcej niż jednego dziecka, konieczne jest korzystanie z osobnego kodu dla każdego z dzieci.

Jakie mamy rodzaje kodów?
Kod placówki, Kod dziecka, Kod rodzica i Kod osoby upoważnionej
Kto może zaznaczać obecność za pomocą kodów?
Nauczyciel i Rodzic
Czy muszę posiadać urządzenie elektroniczne?
Nie! Kod można wydrukować na kartce i przekazać je upoważnionemu opiekunowi (np. babci lub dziadkowi).
Czy kody są jedyną formą sprawdzania obecności?
Nie. Kody spełniają funkcję pomocniczą, niezależnie od dostępu do kodów QR, obecność można zawsze wprowadzić ręcznie w aplikacji.

Najczęściej zadawane pytania!

Wypróbuj dziennik Akkademus!